הסטטוס הנוכחי
לא רשום
מחיר
חינם
מדריך בסיסי לטיפול משפחתי
כלים יצירתיים בטיפול זוגי ומשפחתי
איך להעשיר את ארגז הכלים המקצועי ולהתאימו ביצירתיות לטיפול זוגי ומשפחתי

התכנסותה של משפחה למרחב טיפולי משותף מאתגרת את המטפל המשפחתי. חברי המשפחה עשויים לדבר בשפה שונה, להגדיר אחרת את משמעות הבעיה ולזמן תנועה בין עולם המבוגרים לעולם של הילדים, עולם הגברים והנשים ועוד. המטפל המשפחתי נדרש לתמרן בין שפות וצרכים השונים ולאתר שיטת עבודה שתתאים לכולם ותאפשר לכולם להרגיש חלק.

במהלך השנים פגשתי מטפלים משפחתיים שלמרות הוותק הרב, עדיין חשים מתח כשהם נפגשים עם הזוג או המשפחה. פעמים רבות הם מעדיפים לקיים הדרכות הורים ובעיני עלולים לפספס את הכלי המשמעותי ביותר בטיפול. המדריך בנוי בצורה המאפשרת למטפל לשים בצד את כל החששות ולהתיידד עם הפורמט המשפחתי בצורה נינוחה ובטוחה שניכר ממנה גם הרציונל הטיפולי.

המדריך מדגים שימוש בכלים מגוונים במטרה לגרות את החלק היצירתי והאותנטי שלך ולאפשר לך לבוא בתשוקה וסקרנות מחודשת למפגש הזוגי או המשפחתי. הפעלות ותרגילים עולים לעתים על אלפי מילים ועשויים ליצור מעקף לנוקשות החשיבתית של המשפחה ולעתים אף עוקפים את קונפליקט המשפחתי ומאפשרים לבנות את הגשר שיוצר כללי התנהלות חדשים. 

המטרה העיקרית של המדריך היא לסייע לך להתיידד עם הכלי המשפחתי ולעורר בך את הסקרנות והתשוקה לעבודה משפחתית. הנסיון שצברתי עם מטפלים בשטח מלמד כי ככל שהם מבינים יותר את פורמט העבודה המשפחתי כך הם חשים עצמם מקצועיים, בטוחים ונינוחים יותר ושואפים להכניס את המשפחה לחדר.  

למי מתאים המדריך הנוכחי?

מטפלים בהתמחות לטיפול משפחתי.
מטפלים זוגיים ומשפחתיים שמרגישים שחסרים להם כלים לעבודה משפחתית.
מטפלים דיאדיים ומטפלים שעוסקים בהדרכות הורים.
מטפלים זוגיים ומשפחתיים במסלול של התמחות להדרכה.
הקורס גם מתאים להעשרת הידע של מטפלים פרטניים בכל הקשור לטיפול והערכה מערכתיים. 

עם מה תצאו בסוף ההכשרה?

פיתוח החשיבה המערכתית בעבודה עם היחיד.
התבוננות על המשפחה והזוג כמערכת בעלת דינמיקה ותפקידים.
חיזוק הרציונל לעבודה יצירתית עם זוגות ומשפחות.
הבנה לגבי האופן בו מפתחים סוגיה בטיפול בצורה יצירתית.
התאמת כלים יצירתיים מהטיפול הפרטני לעבודה משפחתית.

שמי גלי מגנר, אני מטפלת זוגית ומשפחתית. הכרתי את אלון בתחילת דרכי כמתמחה בטיפול משפחתי. אלון הדריך אותי במשך חמש שנים, בהדרכה פרטנית וקבוצתית, וליווה את עבודתי הציבורית והפרטית.

אלון איש מקצוע מרשים בעל ידע תאורטי עשיר לצד ניסיון טיפולי והדרכתי רב. לאורך כל הדרך אלון  סייע לי לעשות את החיבור בין התיאוריות הנלמדות לעבודה המעשית עם המשפחות שהיו בטיפולי. אלון מצליח להגיש ידע מקצועי בצורה בהירה ומובנת המאפשרת יישום וחיבור לשטח.

כבר במפגשי ההדרכה הראשונים אלון הפגין  אותנטיות וכנות שיצרו חיבור מיידי ותחושה של מרחב בטוח אליו אני יכולה להביא כל דבר. עם כל הידע והנסיון אלון נותן תחושה שהוא בגובה העיניים, ללא ביקורת ושיפוטיות, הוא משרה נינוחות ובטחון המאפשר התבוננות פנימית וצמיחה.

לאורך הדרך הרגשתי שאני יכולה תמיד לסמוך על ההדרכה, דבר שאפשר לי לקחת על עצמי אתגרים ולא לחשוש מעבודה עם משפחות מורכבות, בידיעה שיחד עם אלון אני מסוגלת להתמודד עם כל אתגר.

ההדרכה של אלון מיוחדת ושונה מהדרכות אחרות שקיבלתי. השילוב של רמה מקצועית גבוהה, רגישות מיוחדת למי שנמצא מולו,  ואישיות כובשת ונעימה,  אפשרו לי להיות במגע עם חלקים שלא פגשתי קודם בעצמי.

היום, כשאני חושבת על הסמכה להדרכה, אני רואה באלון המדריך מודל לחיקוי.

גלי מגנר

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת ובהכשרה להדרכה

הכרתי את אלון בראיון קבלה להתמחות במרכז מיכאל, נראה שבגישה זו כבר התחילה ההדרכה…

אלון הצליח לתת לי תחושה של קבלה ויותר מזה של בעלת ידע.
אלון נסך בי ביטחון ותחושת יכולת.

הכבוד, התבוננות בגובה העיניים, הקבלה המלאה וללא תנאים, אפשרו לי להביא את עצמי עם הבוסריות והחששות באותנטיות.

אלון האיר ליווה את יכולתי להתחבר למשפחות בעלות מאפיינים שונים, פיתח וחיזק את יכולתי לשבת עם כל בני משפחה ולנהל טיפול משפחתי על מורכבותו. 

כמדריך ליווה אותי דרך התבוננות מעמיקה על המשפחות.

אלון ליווה אותי בדרך לזהות את החלקים האנושיים המתפקדים הקיימים בכל אחד מבני המשפחה ובה בעת לזהות את חלקו ואחריותו של כל אחד בריקוד המשפחתי.

דרכו היצירתית, המגוונת והמעמיקה של אלון בהדרכה סייעה לי לעזור למשפחות לנוע מעבר למקום הקשה בו הן נמצאות.

אלון ליווה אותי בהתפתחותי, והניע מהלכים משמעותיים בעבודתי.

נטע פלדלייט

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת ובהכשרה להדרכה.

Pin It on Pinterest

דילוג לתוכן