מוצרים דיגיטליים

מוצרי המידע נבנו בצורה ידידותית המאפשרת היכרות הדרגתית עם המידע החיוני לטיפול והדרכה. המידע מועבר דרך כתיבה, סרטונים והקלטות אודיו. מטרתם להעשיר את הכלים של המטפל והמדריך במספר מרחבים שונים: אני מאמין אישי-מקצועי, התמקמות בתוך המפגש וביחסים עם המטופל או המודרך, הבחנה ומיומנויות התערבות פרקטיות. כל זאת כדי שאיש המקצוע יגבש דרך מקצועית בטוחה ונינוחה וישמר את אהבתו למקצוע. 

לרגל השקת האתר כל מוצרי המידע יינתנו בחינם עד לתאריך 30/12/21.

מגוון מוצרי המידע הדיגיטליים

הרצאת זום בחינם!

המשפחה הלהט”בית – תיאוריה ופרקטיקה טיפולית

המשפחה הלהט"בית היא משפחה המתמודדות עם אתגרים משפחתיים רגילים כמו כל משפחה אחרת. עם זאת, המחקר מעלה אתגרים ייחודיים הקשורים בסלילת דרך חדשה ברמה האישית, המשפחתית והחברתית. ההרצאה תסתמך על עבודת הדוקטורט שלי שבחנה את חווית המשפחתיות בקרב זוגות של גברים וזוגות של נשים שהקימו משפחה להט"בית (הומו-לסבית). מהמחקר עלו 3 אתגרים משפחתיים ייחודיים שכל אחד מהם הופך דומיננטי בשלב אחר של בניית המשפחה. ההרצאה תתאר את המשמעות של המרכיבים, תראה מתי הם דומיננטיים ומה ניתן לעשות לטיפול כדי לסייע לחברי המשפחה להתמודד בהצלחה עמם.

קורס קבוצות

התפתחות הקבוצה בשלבים

בדומה לאדם כך גם הקבוצה עוברת שלבים התפתחותיים אוניברסליים. הקורס מציג מודל מטפורי ייחודי להמשגת התפתחות הקבוצה בהקבלה להתפתחות האדם, החל מגיל הינקות, דרך פעוטות, התבגרות, התמסדות ופרידה. באמצעות המטפורות של התפתחות האדם המודל ממחיש בקלות מה קורה בכל שלב תוך הקבלה אותה הוא מבקש לעשות בין התפתחות הקבוצה להתפתחות האדם. בכל שיעור יוצגו מאפייניו של שלב התפתחותי אחר, האופן בו המנחה יכול להסתייע במאפייני השלב כדי לקדם את מטרות הקבוצה ולהפך, כיצד המנחה יכול להכניס לקבוצה תכנים שיסייעו לו לקדם את משימות השלב. כדי לארגן את כל החשיבה, אני מציע גם לקרוא את המאמר אותו פרסמתי באתר מקבץ - כתב עת ישראלי להנחיית קבוצות.

מדריך דיגיטלי במתנה

כלים יצירתיים בטיפול זוגי ומשפחתי

הטיפול הזוגי והמשפחתי חושף את המטפל בפני עולם מרתק בו מתקיימת חוקיות של תיאוריות משפחתיות ומערכתיות שמדגישות את הקשר בין חבר משפחה לבין המערכת המשפחתית כולה. הטיפול המשפחתי והזוגי נתפס כטיפול מרוכב שקשה לתת בו מענה בו-זמני למכלול שלם של רצונות וציפיות של כל אחד מחברי המשפחה. המטפל נדרש להיות קשוב לצרכים השונים ובה בעת להנהיג את הטיפול מתוך התבוננות מאוזנת המנסה לעבוד על מבנה המשפחה והדינמיקה המשפחתית המאפיינת אותו. לעיתים, הטיפול דורש שימוש בכלי עבודה המאפשרים התנסות בבניית היחסים בכאן ועכשיו. המדריך הדיגיטלי מקנה למטפל כלים לעבודה יצירתית עם זוגות ומשפחות.

קורס הדרכה

כלים פרקטיים ליציאה ממצבי תקיעות בטיפול והדרכה

פעמים רבות אנחנו מרגישים תקיעות בטיפול או בהדרכה ולא משכילים להביא לביטוי את העוצמה הקיימת בנו. בתהליך הדרכה מתברר לנו פעמים רבות כי הסיבה לכך היא הישאבות שלנו לתהליכי העברה והשלכה לא מודעים המובילים לצמצום מחשבתי. מטרת המדריך הנה לתת מענה למצבי תקיעות ומצוקות שעשויות להתעורר בין מפגשי ההדרכה. המדריך יסייע לך לשהות בתוך המורכבות, להפוך את הסמוי לגלוי ולהעלות בחזרה את רמת המובחנות שלך במפגש הטיפולי שגורם לך לצאת מאזור הבטחון והנינוחות. בצורה פשוטה ובהירה תוך שמירה על עקרונות עבודה ברורים הנגזרים מתהליך ההכלה, המדריך ינחה אותך כיצד ניתן לסייע לך להעלות את רמת המובחנות של העצמי כדי לחזור ולהוביל את הטיפול מתוך תחושה של נינוחות ובטחון גדולה יותר.
לרגל השקת האתר הקורס יינתן במתנה עד לתאריך 30/12/21

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן