התפתחות הקבוצה בשלבים

התפתחות הקבוצה בשלבים

ההרצאה, המבוססת על מאמר שפרסמתי בכתב העת מקבץ, תציג מודל מטפורי להתפתחות הקבוצה. המודל יוצר הקבלה בין יחסי המנחה והקבוצה ליחסי הורה-ילד המשתנים בהתאם לשלבים ההתפתחותיים של הילד. ההרצאה תמחיש בצורה מהירה וקליטה את משמעות השלבים ההתפתחותיים, כיצד ניתן לזהות אותם, מהי המשימה ההתפתחותית של הקבוצה-ילד הקיימת בכל שלב, מהו תפקידו של המנחה-הורה בכל שלב התפתחותי וכיצד הוא יכול לתת לכך מענה הולם המשרת את המטרות ההתפתחותיות של הקבוצה ונותן מענה למטרה לשמה התכנסה.

מודל השלבים להתמודדות עם היציאה מהארון – כיצד מזהים את השלב ומה עושים בטיפול

מודל השלבים להתמודדות עם היציאה מהארון – כיצד מזהים את השלב ומה עושים בטיפול

מודל היציאה מהארון הועלה לראשונה בשנת 1974 על ידי ויויאן קאס. באותו הזמן לא היה בנמצא מודל לעבודה עם להט”בים שהתמודדו עם ההשלכות של ההמצאות בארון ולא היה ידע מספק הנוגע לסיבות להתאבדותם. המודל ממשיג שלבים בהתמודדות של להט”ב עם המשמעות אותה הוא מייחס לחריגות החברתית שלו. במהלך ההשתלמות אעשה במודל שימוש כמסגרת המארגנת את ההתערבות הטיפולית העכשווית. מטרת ההשתלמות היא לסייע לכם להבחין כמה שיותר מהר בשלב בו נמצא האדם שמגיע אליכם לטיפול, להבין את האתגרים של כל שלב ולמה זקוק המטופל.

השמירה על ‘טובת הילד’ במשפחות בקונפליקט גירושין גבוה (עתירות קונפליקט)

השמירה על ‘טובת הילד’ במשפחות בקונפליקט גירושין גבוה (עתירות קונפליקט)

טובת הילד נשכחת פעמים רבות במשפחות גרושות הנמצאות בקונפליקט גבוה. אנחנו פוגשים לעיתים ילדים שנמצאים בסיכון ומתקשים לפעול בשל הקושי של ההורים להרפות מהמאבק. בהרצאה תוצג הבעיה ודרך פתרונה בכלים פרקטיים שיסייעו לאנשי המקצוע להחזיר לעצמם את השליטה. הכלים מבססים קו גבול ברור השומר על המשפחות ומחזיר אותן למסלול התפתחות תקין. ההכשרה נסמכת על ניסיון עשיר בעבודה טיפולית עם המשפחות ובהדרכת אנשי מקצוע שעובדים בתחום. ניתן להזמין מפגש המשך בו יתורגלו מקרים מהשטח במטרה לבסס את הכלים שנרכשו בהרצאה.

Pin It on Pinterest

דילוג לתוכן